DOPORUČENIA

Zvládnem postaviť hraciu zostavu?
Áno. Každý zvládne postaviť hraciu zostavu, návod na stavbu je jednoduchý. Obsahuje kreslené inštrukcie krok za krokom pre jednoduchú montáž.

Budem potrebovať špeciálne náradie pre stavbu mojej zostavy?
Nie. Sada nástrojov a všetky pevné časti sú súčasťou každej krabice. Budete potrebovať nejaké základné náradie ako kladivo, elektrickú vŕtačku, prípadne pílu, pilník

Sú hracie zostavy vyrobené podľa nejakej bezpečnostnej smernice?
Bezpečnosť detí je najhlavnejším cieľom pri projektovaní hracích zostáv. Všetky výrobky Jungle Gym odpovedajú norme EN 71,1a8 pre privátne použitie s certifikátom „TUV bauart gepruft“
Predpokladá sa však, že pri použití komponentov Jungle Gym dodržíte návod na stavbu s ohľadom na požadovanú kvalitu dreva.

Budem potrebovať nejaký špeciálny povrch pod a okolo mojej zostavy?
Hracie zostavy môžu byť postavené na mäkkom povrchu (pôda, trávnik) a obklopené materiálom tlmiacim náraz ako piesok, drevená štiepka, alebo ďalšie mäkké materiály (trávnik). Nikdy nestavajte zostavu na betóne, štrku, asfalte alebo ďalších tvrdých materiáloch, ktoré by v konečnom dôsledku mohli spôsobiť zranenie.

Vyžaduje zostava veľa práce pri údržbe?
K dosiahnutiu bezpečnosti užívateľov zostavy by mala byť zostava kontrolovaná ako je uvedené v návode na začiatku sezóny a potom 2x mesačne v priebehu sezóny.

Koľko detí sa môže hrať na jednej zostave?
Nie viac ako 3 deti s maximálnym zaťažením do 50kg na každé dieťa na štandardnú vežu. Na štandardnej veži v kombinácii s hojdačkou nie viacej ako 5 detí s maximálnym zaťažením 50 kg na jedno dieťa.